Game of Thrones

Game of Thrones
9.7
Toplam 22 kişi puanladı.
Yapım:
ABD (2011)
Yönetmen:
Brian Kirk, Daniel Minahan
Senarist:
George R.R. Martin, David Benioff
Yapımcı:
George R.R. Martin, David Benioff
Siz hiç savaşsız bir krallık gördünüz mü? Güçlü bir krallık kurup huzuru sağlasanız bile bu gücü elde tutmak ve krallığı en iyi şekilde muhafaza etmek gerekir. Yanlış yapanlara acımayan ve kesinlikle affetmeyen. Kuzey Krallığının hükümdarı olan Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaş döneminin sonrasında anayurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile senelerce omuz omuza çarpışan ve Baratheon'un kral olmasını sağlayan Ned Stark'ın tek isteği ise kuzey sınırlarını koruyup kollayan krallığında ailesiyle ve halkıyla yaşamaktır.

Ancak diğer taraftan kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen ve kız kardeşi Daenerys'i barbar kavimlerin reisi Han Drogo'ya vererek, güç birliği planları kurmaktadır. Tahtını büyük bir hevesle geri isteyen ama kraliyet oyunlarından bi haber olan Viserys'in planları Kral Baratheon'a ulaşır. Savaş alanında büyük güç sahibi olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı sağlayamayan Baratheon'un tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesinde arkasında duracak olan yeni bir yardımcıya gereksinimi vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu görev için uygun aday seçilecek tek isimdir. Kış yaklaşıyor...

Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen süre gelen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kumarbaz kadınlar, kardeşler arası güç çekişmeleri ve dışlanmalar... Hepsi tek bir şey için oda Taht kavgaları..

Dizinin 1. ve 6. sezonlarını ilgili kanalların web sayfalarından Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz..
Yorum gönderebilmek için üye girişi yapınız.
Yorumlar